Hakkımızda

Firmamız 1996 yılında kurulmuş olup, TERSUN Markasını tescilleyerek TERSUN adı altında Kayısı Çekirdeği sektöründe hizmete başlamıştır. Yıllık üretim kapasitemiz 6000 ton civarındadır. Bulunduğumuz bölgenin ürün kalitesi ve rekoltenin fazla oluşu bize ayrı bir tecrübe kazandırmıştır.

Türkiye de üretimini ilk ve tek olarak gerçekleştirdiğimiz öğütülmüş kayısı çekirdeği kabuğu ülkemizde savunma sanayisinde tanklarda metal temizliği gerektiren sanayi kuruluşlarında ve kozmetik sektöründe başarıyla kullanılmaktadır. Ürünlerimizin %70 yurt dışına ihraç edilmektedir.  Ürün yurt içinde ve birçok Avrupa ülkelerinde uçak motorlarının temizliğinde, bakır, alüminyum gibi metallerin bakımında da kullanılmaktadır. Günümüzde yüzey temizleme işlemi silika kumu steel grid ve çeşitli mineral cüruflar ile yapılmaktadır.

Firmamızın metal için ürettiği kayısı çekirdeği granülü köşeli olup metalde daha randımanlı bir temizlik sağlamaktadır. Kayısı çekirdeği kabuğu granülü %100 doğal yapısıyla insan sağlığına tamamen zararsızdır. Kozmetik sektörü için ürettiğimiz ürünler müşteri talebine göre istediği micron ve mesh de oval biçimde cilde zarar vermeyecek şekilde üretilmektedir. Ürettiğimiz ham madde hassas bir titizlikle temizlik aşamasından geçtikten sonra öğütüp sertifikalı eleklerden çeşitli micronlara ayrılmaktadır. Ambalaj esnasında manyetik seperatörlerden geçerek ambalajlanır.

Firmamız finansmandan önce müşteri memnuniyetini dikkate alarak “TİCARETİN HİLESİ DÜRÜSTLÜKTÜR” sözünü ilke edinerek yoluna devam etmektedir.

TSE Belgesi

Bu ürüne Türkiyede ve Dünyada, İlk kez Tersun tarafından TSE Belgesi alınmıştır.

Müşteri memnuniyeti

Müşteri memnuniyeti

Kalite ve Güven

Kalite ve Güven

Neden Biz ?

Kayısı çekirdeklerini önce temizlik aşamasından geçirdikten sonra özel makinelerimizde 0,5mm – 1mm – 2mm – 3mm – 4mm çapında köşeli olarak öğüterek TSE sertifikalı eleklerden geçiriyoruz. Öğütülmüş çekirdekler daha sonra kendi ambalajlarına girerek kullanıma hazır hale geliyorlar.

Önemli: Günümüzde kumlama sanayisinde çalışan insanlar çok kısa bir süre sonra sağlık sorunları sebebiyle işi bırakmak zorunda kalmaktadır. Kumlama sanayisinde çalışan bu insanlar 3-4 sene kadar kısa bir süre içersinde akciğer kanseri, astım ve solunum yolları rahatsızlıklarına yakalanmaktadır. Öğütülmüş kayısı çekirdeği kabuğu % 100 doğal yapısıyla insan sağlığına tamamen zararsızdır. Bu özelliği ile ürün, insan sağlığı açısından yüksek önem taşımaktadır.

Laboratuvar Çalışması

Siparişi alınan her parti için ürün üretim aşamasında iken ambalajı yapılmadan önce laboratuvarımızda kalibrasyonu yapılmış sertifikalı araçlarla  analiz edilir. Sonuçların başarılı olması halinde ambalajlanarak sevkiyatı yapılır.

Belgelerimiz