ISO Kalite Yönetim Standartı

image 1

Firmamız ISO 9001 ve ISO 22000 belgeli olup MSDS ve Analiz sertifikalarımız bulunmaktadır.

 

14 Yıllık Tecrübe

image 2Firmamız 1996 yılından bu yana kayısı çekirdeği işleme sanayisinde hizmet vermektedir. Çekirdek işleme sanayisindeki yıllık rekortemiz 16.000 ton civarındadır.

Dünyada TERSUN

image 3

Ülkemizde Tank fabrikalarında ve Metal temizliği gerektiren sanayi kuruluşlarında başarıyla kullanılmaktadır.

Hakkımızda


Firmamız 1996 yılından bu yana kayısı çekirdeği işleme sanayisinde hizmet vermektedir. Çekirdek işleme sanayisindeki yıllık rekortemiz 16.000 ton civarındadır.

Türkiyede üretimini ilk ve tek olarak gerçekleştirdiğimiz Öğütülmüş kayısı çekirdeği ve Ülkemizde Tank fabrikalarında ve Metal temizliği gerektiren sanayi kuruluşlarında başarıyla kullanılmaktadır. Ürün, yurt dışında A.B.D ve birçok Avrupa ülkelerinde uçak motorlarının temizliğinde ve bakır, alüminyum gibi metallerin bakımında da kullanılmaktadır.

Günümüzde yüzey temizleme işlemi, silika kumu, steel grid, mineral curuflar ile yapılmaktadır. Firmamızın ürettiği TS.9152 standartlarına uygun, köşeli olarak öğütülmüş Kayısı Çekirdeği, daha önce kullanılan kimyasal içerikli diğer kumlama ürünlerinden avantajlı olup tamamen doğaldır.

Kayısı çekirdeklirini ince temizlik aşamasından geçirdikten sonra özel makinelerimizde 0,5mm - 1mm - 2mm - 3mm - 4mm çapında köşeli olarak öğüterek TSE sertifikalı eleklerden geçiriyoruz. Öğütülmüş çekirdekler daha sonra kendi ambalajlarına girerek kullanıma hazır hale geliyorlar.
Önemli: Günümüzde kumlama sanayisinde çalışan insanlar çok kısa bir süre sonra sağlık sorunları sebebiyle işi bırakmak zorunda kalmaktadır. Kumlama sanayisinde çalışan bu insanlar 3-4 sene kadar kısa bir süre içersinde akciğer kanseri, astım ve solunum yolları rahatsızlıklarına yakalanmaktadır. Öğütülmüş kayısı çekirdeği kabuğu % 100 doğal yapısıyla insan sağlığına tamamen zararsızdır. Bu özelliği ile ürün, insan sağlığı açısından yüksek önem taşımaktadır.

- Bu ürüne Türkiyede ve Dünyada, İlkkez Tersun tarafından TSE Belgesi alınmıştır.
- Müşteri memnuniyeti
- Kalite ve Güven

TSE - 9152'ye Uygun Elek Analiz Çizelgesi

 

ELEK GÖZ AÇIKLIĞI BÜYÜKLÜĞÜ KÜTLE%
3,00mm'den geçmeyen (en az) 15
2,00mm'den geçmeyen (en az) 50
1,00mm'den geçmeyen (en az) 20
0,50mm'den geçmeyen (en az) 4
0,50mm'den geçen (en çok) 4
ELEK GÖZ AÇIKLIĞI BÜYÜKLÜĞÜ KÜTLE%
2,00mm'den geçmeyen (en az) 20
1,00mm'den geçmeyen (en az) 50
0,50mm'den geçmeyen (en az) 20
Elek altında kalan (en çok) 10

 

0,25mm, 0,50mm, 0,75mm ve 1mm çapında olan ürünlerimiz çeşitli kozmetik ürünlerinde, ilaç ve şampuan üretiminde kullanılmaktadır.

0,50mm, 1mm, 2mm, 3mm, 4mm çapında olan ürünlerimiz TSE 9152 ye uygun yüzey kumlamada kullanılmaktadır.

Firmamız bu ürünü 1996 yılından bu yana Kayseride olan 1.Ana Bakım Merkezi Komutanlığına vermektedir. Kullanıcı birim, ürünün avantajlarından oldukça memnun olup yıllardır, yalnızca firmamızı tercih etmektedir...